O nas

Firma EOD Sp. z o.o  powstała w 2011 roku mając doświadczenie w tej branży od 1999roku.

Nasze motto: Zadowolenie klienta jest naszą najlepszą reklamą

Przygodę z energiami odnawialnymi zaczęliśmy wprowadzając na rynek polski jako jedni z pierwszych rekuperatory pod hasłem “Rekuperator dostępny”. Treści z naszej strony www.rekuperator.com.pl były wielokrotnie cytowane na najważniejszych portalach ,w których opisywano technologie wentylacji z odzyskiem ciepła. Później zainteresowaliśmy się solarami termicznymi oraz oprogramowaniem do obliczeń i symulacji solarów termicznych wprowadzając na rynek polski pierwszy przetłumaczony program profesjonalny do tych obliczeń program GetSolar ( www.getsolar.info.pl) , który jest teraz numerem 1 w Polsce.

Dzięki indywidualnemu stypendium Rządu Republiki Federalnej Niemiec dla Piotra Leszka poznaliśmy dogłębnie tematykę pomp ciepła wraz z dolnymi źródłami oraz solarów termicznych jak i PV w firmach niemieckich z branży energii odnawialnych. Dzięki czemu stosujemy dokładnie technologię i jakość wykonania instalacji pomp ciepła zgodnie z niemieckimi normami.

Wprowadziliśmy na rynek polski wielkopowierzchniowe solary termiczne niemieckiego producenta firmy Aquasol-Solartechnik GmbH, .

Wprowadziliśmy na rynek polski pierwszej jakości system GEROtherm szwajcarskiej firmy HAKAGERODUR AG światowego lidera w dziedzinie dolnych źródeł sond pionowych, kolektorów poziomych dla pomp ciepła . System GEROtherm to kompleksowe rozwiązanie od stopy sondy, sondy poprzez wszelkie połączenia , rozdzielcze i przyłącza do pomp ciepła z zastosowaniem rur z PEHD 100 i PE100RC . Za ten system otrzymaliśmy wyróżnienie na targach ENEX i jesteśmy przedstawicielem na Polskę firmy HAKAGERODUR AG.

Wdrożyliśmy w Polsce usługę TRT ( Test Reakcji Termicznej ziemi) wraz z z symulacją EED, dzięki której można dokładnie określić przewodność gruntu i właściwą wielkość dolnego źródła dla pomp ciepła powyżej 30kW i przeprowadzić symulację zachowania się dolnego źródła przez 50 lat zgodnie z normą VDI 4640.

Jesteśmy partnerem szwajcarskiej firmy CTA AG największego producenta pomp ciepła w Szwajcarii.

Wprowadziliśmy wymienniki do wody popłucznej holenderskiej firmy Hei-Tech obecnie Q-Blue, ktorej jesteśmy wyłącznym partnerem w Polsce.

Nasze wszelkie działania są nastawione na zastosowanie najnowszej technologii i rozwiązań indywidualnych dopasowanych dla projektowanych systemów niezależnie czy są to małe instalacje dla domów jednorodzinnych czy duże dla hoteli. Nie polecamy rozwiązań , które nie przynoszą efektów ekologicznych i ekonomicznych.

Od 2010 roku rozwinęliśmy dział oprogramowania użytkowego podpisując umowę na dystrybucję programów firmy Hottgenroth Software GmbH KG & CO lidera na rynku niemieckim wśród programów certyfikacji energetycznej Energieberater.

Wspieramy działania i inicjatywy służące poprawie stanu naszego środowiska naturalnego.